Taki tytuł nosi projekt prowadzony przez Macieja Filipkowskiego. Na początku sierpnia natknąłem się na ten podcast na Spotify. Jak do tego doszło, że w ogóle zacząłem takich rzeczy szukać to opowieść na inny wpis, ale mogę za to podziękować mojej kuzynce Oli.

Od tamtego czasu przesłuchałem może z 5 do 6. wywiadów (głównie jeżdżąc do pracy i odwożąc dzieci) i każdy z nich wnosi do mojego życia coś nowego. Zacząłem zdawać sobie sprawę ile zmarnowanych okazji miałem w życiu. Jest to teraz dla mnie cenna lekcją – czasu jednak nie cofnę.

Mimo to, dzięki tym wywiadom poznałem nowe (dla mnie) procesy zarządzania projektami lub działami. SCRUM czy LEAN o których dużo mówił Radosław Drzewiecki dały mi dużo do myślenia.
Moja biblioteka na fali tych doświadczeń poszerzyła się o kilka książek: Biznes odczarowany (SCRUM) – Tomasza de Jastrzęca Wykowskiego; Strategia LEAN – Michael Balle, Daniel Jones, Jacques Chaize; Zasady – Raya Dalio; The Snowball: Warren Buffett and the Business of Life. W przyszłym miesiącu z pewnością nabędę książę Radka o LEAN-ie. Teraz wyszło 3. wydanie.

Poza tym, wracając do audycji Macieja Filipkowskiego, zacząłem bardziej skupiać się na tym, co chcę w życiu robić i po prostu powoli zaczynam to robić.

A gdyby ktoś jeszcze nie znał to tutaj jest link Zaprojektuj Swoje Życie (zaprojektujswojezycie.pl)